021-34804
0
شماره تماس مستقیم : 34804-021
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

روغن گیربکس

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

روغن گیربکس از محصولات چرخ و یدک می‌باشد که در نوع با کیفیت و با قیمت مناسب به شما ارائه می‌شود. روغن گیربکس سیالی است که برای روغن کاری قطعات داخل گیربکس از آن استفاده می‌شود. همانطور که می دانیم میان قطعات گیربکس اصطکاکی وجود دارد که می تواند باعث خرابی و آسیب به قطعات شود، به همین منظور از روغنی مناسب برای گیربکس استفاده می شود تا بتوان مانع از اصطکاک قطعات گیربکس شد.

بررسی روغن گیربکس

 بررسی کردن روغن گیربکس برای برخی از خودرو هایی که دارای گیربکس دستی هستند دشوار بوده زیرا بسیاری از خودروها میله ای مخصوص برای اطلاع یافتن از روغن گیربکس نداشته و به همین منظور بهتر است توسط یک مکانیک این کار انجام شود، اما خودرو هایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند میله ای مخصوص برای بررسی این روغن دارند.

دلیل تعویض روغن گیربکس

روغن گیربکس از مواد ضروری برای هر خودرو بوده و باید در زمان های مناسب نسبت به تعویض آن اقدام کرد. دلایلی وجود دارد که باید روغن گیربکس در زمان مناسب تعویض گردد که این دلایل عبارتند از:

روغن گیربکس در نوع دستی در طول زمان دچار آلودگی شده که در نتیجه موجب اصطکاک میان قطعات می باشند و همچنین باید توجه داشته باشید که اگر از روغن گیربکس استفاده نکنید اصطکاک میان قطعات و اجزای گیربکس موجب آسیب به قطعات شده و ذرات فلزی کوچک به گیربکس منتقل می‌شود و به همین جهت عمر گیربکس کاهش پیدا میکند.

در خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک می باشند به دلیل اینکه روغن در حرارت بالایی قرار می گیرد ، کیفیتش از دست رفته و به همین جهت نمی‌تواند پاسخگوی انتظارات ما از یک روغن گریس با کیفیت باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که روغن گیربکس در نوع اتوماتیک نیز دچار آلودگی شده و نمی تواند به خوبی عمل کند.

نکات مهم برای خرید روغن گیربکس

 روغن گیربکس با توجه به اینکه بسیار مهم برای خودرو ها می باشد ، باید در زمان های مناسب خریداری شود و به همین جهت در دوره‌های مناسب باید سطح آن بررسی گردد. در صورتی که روغن گیربکس در خودرو کم باشد ، شما نمی توانید به خوبی تعویض دنده را انجام دهید همچنین در صورت تعویض نکردن به موقع روغن گیربکس موجب آسیب به قطعات این قطعه شده و در نتیجه عمر ان کاهش پیدا میکند.

یکی از مواردی که در مورد روغن گیربکس وجود دارد این است که روغن گیربکس تبخیر نمی‌شود و اگر متوجه شوید که سطح آن کاهش پیدا کرده است، باید توجه داشته باشید که دلیل آن نشتی می باشد.

روغن گیربکس

روغن گیربکس مناسب

 همانطور که گفته شد روغن گیربکس به عنوان روان کننده برای اجزای گیربکس به کار می رود همچنین این ماده به منظور خنک کننده نیز عمل میکند و وظیفه انتقال قدرت از موتور را دارد. انواع مختلف روغن گیربکس برای جعبه دنده های مختلف در نظر گرفته شده است و در بازار با انواع روغن گیربکس مواجه خواهید شد که باید نوع مناسب را برای خودروی خود تهیه نمایید.

به طور کلی به روغنی که برای دنده های اتوماتیک استفاده می شود روغن گیربکس گفته میشود روغن گیربکس مورد استفاده برای انواع گیربکس های دستی ، روغن دنده واسکازین نام دارد.در برخی مواقع از روغن گیربکس اتوماتیک میتوان برای گیربکس دستی نیز استفاده کرد اما خلاف آن ممکن نمی باشد.

مدت زمان استفاده از روغن گیربکس

روغن گیربکس برای عملکرد سیستم گیربکس به کار می‌رود و باید در زمان های مناسب تعویض گردد بنابراین روغن گیربکس بعد از مدت زمان مشخص شده که کارایی لازم را دیگر ندارد و فاسد می‌شود باید در زمان هایی در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر پیمایش تعویض گردد.

 اگر روغن گیربکس در زمان مناسب تعویض نشود چه اتفاقی می افتد؟

 اگر روغن گیربکس را در زمان های مناسب تعویض نکنیم ، این روغن فاسد شده و در نتیجه کارایی لازم را نخواهد داشت و به چرخ‌دنده‌ ها ضربه وارد شده که این ضربه در زمان رانندگی در تعویض دنده قابل احساس است و اگر به این مسئله توجه نداشته باشید ممکن است شیر های برقی آسیب ببینند.

در واقع روغن گیربکس وظیفه انتقال نیرو و خنک کاری را به عهده داشته و در زمان هایی که کیفیت این روغن از بین برود بر اثر مدت زمان طولانی و وجود آلودگی در آن، در نتیجه عمر گیربکس کمتر خواهد شد و قطعات آن صدمه می بینند و با توجه به اینکه گیربکس از قطعات گران در خودرو می باشند باید به آن توجه بسیار زیادی شود تا بتوان عمر این قطعه را افزایش داد.

روغن گیربکس

موارد مهم در تعویض روغن گیربکس

 روغن گیربکس باید در زمان های مناسب و دوره ای بررسی گردد و اگر سطح روغن گیربکس کم باشد شما نمی‌ توانید تعویض دنده را به خوبی انجام دهید. زمانی که گیربکس آسیب می‌بیند معمولاً صدایی نداشته و تنها راه‌ حل بررسی ‌های گیربکس به صورت دوره‌ ای می باشد. اهمیت به روغن گیربکس برای همه خودروها باید در نظر گرفته شود تا بتوانیم این قطعه ی مهم را سالم نگه داریم و خرید روغن گیربکس مهمترین مسئله برای نگهداری این قطعه است که باید حتماً از مراکز اعتبار خرید خود را انجام دهیم.فروشگاه چرخ و یدک از مجموعه‌ های فروش روغن گیربکس می باشد که انواع روغن گیربکس با کیفیت را در مجموعه خود گردآوری نموده تا بتواند پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد ، بنابر این شما می توانید از این سایت مطمئن خرید خود را به آسانی و به صورت آنلاین انجام دهید تا در زمان کوتاه محصول خود را دریافت نمایید.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()