021-34804
0
شماره تماس مستقیم : 34804-021
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
کالا برای:

روغن خودرو

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

روغن خودرو از مهمترین موادی است که سیستم های مکانیکی اتومبیل برای روانکاری پیشرانۀ بدان نیاز دارند. فروشگاه چرخ و یدک به عنوان یکی از مراکز معتبر در حوزۀ تأمین برخی از تجهیزات اتومبیل در تهران فعالیت خود را آغاز نموده و توانسته انواع روغن موتور را به لیست محصولات روانکاری خودرو بی افزاید. اگر اطلاعات جامعی در رابطه با مصارف روغن خودرو و انواع آنها ندارید، این مقاله با هدف آشنایی شما مخاطبین گرامی گردآوری شده است. اگر در انتخاب و خرید روغن خودرو تردید دارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

روغن خودرو چیست ؟

روغن خودرو از دو جزء اصلی روغن و مواد افزودنی تشکیل شده است. ترکیب آنها با یکدیگر، محصول نهایی را تولید می کند و جهت خنک سازی و روانکاری اتومبیل مورد استفاده قرار گرفته می شود. روغن موتور خودرو در دو دسته بندی اصلی معمولی و سنتتیک ساخته می شود که تفاوت قابل توجه آنها میان ترکیبات تشکیل دهنده می باشد. در واقع پایۀ اصلی تولید روغن خودرو معمولی، نفت خام است ولی جهت تولید روغن خودرو سنتتیک از ترکیبات شیمیایی صنعتی استفاده شده است، که در ادامۀ متن بیشتر به جزئیات آن ها می پردازیم.

روغن خودرو

مزایای کاربرد روغن خودرو

روغن خودرو یا همان روغن موتور درون سیستم اتومبیل دارای دو وظیفۀ اصلی است که می توان به روان کاری و خنک کاری خودرو اشاره نمود. در واقع استفاده از روغن خودرو، باعث پوشاندن سطوح اجزای مختلف پیشرانه خودور با روغن می شود و بدین وسیله از اصطکاک قطعات با یکدیگر ممانعت می کند. در این مورد، میزان ضخامت لایۀ روغنی که به عنوان پوشانندۀ سطوح قطعات مورد استفاده قرار گرفته می شود، نقش بسزایی در ماندگاری اجزاء تشکیل دهندۀ خودرو خواهد داشت. به طور کلی میزان ضخامت لایۀ روغنی پوشاننده به دمای کاری پیشرانه بستگی دارد و خواص ترکیبات تشکیل دهندۀ روغن نیز تأثیرگذار خواهد بود. نحوۀ عملکرد روغن خودرو جهت فرآیند خنک سازی، بدین شکل است که روغن داخل اجزای مختلف اتومبیل جریان دارد.

فرآیند جریان مناسب روغن خودرو ناشی از خواص ترکیبات اصلی روغن موتور همچون ویسکوزیته است. هر چه میزان ویسکوزیته روغن موتور بیشتر باشد، میزان چسبندگی روغن خودرو افزایش یافته و جریان روغن کاهش پیدا می کند. بالعکس کاهش ویسکوزیته روغن اتومبیل می تواند میزان لغزندگی و جریان روغن موتور را افزایش دهد. جهت انتخاب روغن خودرو مناسب می توانید با کارشناسان فروش چرخ و یدک مشورت نمائید. این مجموعه به صورت حرفه ای می تواند شما را همراه نموده و متناسب با مدل اتومبیل، نوع کاربری که از خودرو دارید و شرایط محیطی بهترین برند روغن خودرو را به شما رانندگان گرامی پیشنهاد دهند.

عوامل تأثیرگذار بر انتخاب و خرید روغن خودرو

با توجه به مطالب مذکور، عوامل متعددی بر روی انتخاب و خرید روغن خودور تأثیرگذار می باشد که در ادامه می خواهیم بدان بپردازیم. از پارامترهای مهم خرید روغن ماشین می توان به قابلیت گرانروی مناسب، ضریف اصطکاک پایین و قدرت روان کاری بالا در قسمت های مختلف موتور اشاره نمود. به طور کلی هنگام تعویض روغن موتور باید دوده و اجزای حاصل از تجزیۀ روغن که هنگام سایش در قسمت های مختلف قطعات نقش بسته است، پاک گردد.

از دیگر ترکیبات مهم روغن موتور خودرو می توان به داشتن اجزای بازدارنده در برابر زنگ زدگی، اکسیداسیون و سایش اشاره نمود. جهت انتخاب روغن موتور، توجه به درجه بندی SAE و سطح کارایی روغن حائز اهمیت است. فروش روغن خودور در برندهای مختلفی صورت می گیرد که در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم، تا راحت تر بتوانید روغن ماشین مورد نیاز اتومبیل خود را تهیه نمائید.

روغن خودرو

فروش روغن خودرو

فروش روغن خودور در دسته بندی اصلی روغن خودرو مینرال یا ارگانیک، روغن خودرو سنتتیک و روغن خودرو نیمه سنتتیک صورت می پذیرد. هر کدام از دسته بندی ها در موقعیت های متفاوت برای اتومبیل انتخاب می شود. عمدتاً روغن موتور مینرال یا همان معمولی به عنوان روغن خودرو رایج به شمار می رود که سال های متوالی توسط شرکت های خودروسازی و رانندگان مورد استفاده قرار گرفته می شود. لازم به ذکر است که قیمت روغن خودرو به میزان کیفیت و نوع آن ها بستگی دارد.

روغن ماشین سنتتیک که بر پایۀ ترکیبات شیمیایی یا همان پولیمراسیون هیدروکربن ها ساخته شده است، در ابتدا جهت راه اندازی موتورهای جت مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان و مشاهدۀ مزایای عمدۀ آن، به عنوان روغن خودرو مورد استفاده قرار گرفته می شود چون مقبولیت بیشتری دارا می باشد.

از مزایای عمدۀ روغن موتور سنتتیک می توان به عوامل زیر اشاره نمود :

  • قابلیت غیر خورندگی
  • تبخیر شوندگی پایین
  • بالا بودن شاخص ویسکوزیته
  • استحکام در برابر اکسیداسیون
  • پایین بودن نقطۀ روان شوندگی آن
  • مقاومت بالا در برابر دمای سوختگی
  • داشتن عمر بالا و کاهش مصرف روغن
  • کاهش مصرف قابل توجه سوخت به میزان 2/4 درصد

در همین راستا خیلی از رانندگان تمایل به خرید این نوع روغن خودرو با برندهای معروف دارند. تنها مسئله ای که در رابطه با خرید روغن سنتتیک وجود دارد، قیمت بالای آن نسبت به روغن موتور معمولی می باشد. علاوه بر آنکه تطابق کامل با سیستم موتورهای خودروی قدیمی ندارد.

قیمت روغن خودرو به عوامل متعددی بستگی دارد که می توان به برند، کیفیت، نوع و حجم بسته بندی اشاره نمود. از برندهای معروف روغن ماشین می توان به شل، کاسترول، توتال، والولاین، کوآکر اِستیت، هاولاین، لیکومولی و ... اشاره نمود. جهت استعلام لیست قیمت روغن خودرو می توانید با کارشناسان فروش چرخ و یدک تماس حاصل فرمائید و به صورت اینترنتی و یا حضوری، روغن موتور استاندارد مورد نیاز اتومبیل خود را تهیه نمائید. 

ادامه مطلب ˅
3 / 10
از 3 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()