021-34804
0
شماره تماس مستقیم : 34804-021
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
آمپرساعت
ولتاژ
شرکت سازنده
کالا برای:

باتری خودرو

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

فروشگاه چرخ و یدک که سالیان زیادی است فعالیت خود را در زمینه فروش انواع لاستیک بصورت حضوری و غیر حضوری آغاز نموده است بمنظور پاسخگویی به نیاز مشتریان برای تهیه باتری خودرو امکان خرید باتری بصورت غیر حضوری و اینترنتی را نیز فراهم نموده و با بهترین قیمت و کوتاه ترین زمان میتوانید باتری مورد نیاز خود را در سراسر کشور دریافت نمایید.

باتری خودرو یکی از مهمترین قطعات خودرو محسوب میشود که وظیفه تامین برق خودرو و بخش هایی که برای فعالیت به برق نیاز دارند را بر عهده دارد. باتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اهمیت آن به حدی است که عملکرد آن بر عملکرد دیگر قطعات خودرو تاثیر گذار خواهد بود. از عمده وظایف باتری ماشین باید به تامین انرژی مورد نیاز برای استارت را نام برد. در خودروهای قدیمی از نوعی باتری خودرو استفاده میشد که بنام اسیدی و یا آبی بفروش میرسیدند و  البته هر از گاهی مشکلاتی را برای مالک خودرو با توجه به توان کم خود بوجود می آوردند اما به مرور و با گذشت زمان باتری های اتمی ابداع و امروزه کلیه خودروهای جدید بخصوص خودروهای وارداتی به این نوع باتری تجهیز شده اند.

باتری خودرو اتمی یا اسیدی ؟

یکی از سوالاتی که همواره مشتریان برای خرید باتری ماشین مطرح میکنند این است که باتری اتمی بخریم یا اسیدی؟ همانطور که در بالا نیز اشاره شد باتری های اسیدی از باتری های نسل قدیم هستند که به مرور جای خود را به باتری های اتمی و جدید دادند و مشکلاتی هر چند کوچک را نیز ممکن است برای مالک خودرو ایجاد کنند. برای خرید باتری خودرو پیشنهاد ما به شما نوع اتمی میباشد. خرید باتری خودرو اتمی دو مزیت را برای شما ایجاد خواهد کرد که اولین مزیت مربوط به نگهداری آسان آن میشود. باتری های اسیدی به نگهداری و مراقبت نیاز دارند و باید بعد از مدتی استفاده بررسی شده و در صورت نیاز آب باتری به آنها اضافه نمود. همچنین ممکن است آب موجود در باتری به جوش آمده و مشکلاتی را نیز بوجود آورد که در مقابل باتری های اتمی اینگونه نیستند. همچنین با خرید باتری خودرو اتمی توان استارت و تامین انرژی برق مورد نیاز برای قطعات را افزایش خواهید داد. باتری های اتمی عملکرد بهتری را نیز در فصول سرد سال مانند زمستان از خود نشان خواهند داد و قدرت استارت زدن اولیه را به مراتب نسبت به باتری های اسیدی افزایش میدهند.

باتری خودرو

باتری ماشین ایرانی بخریم یا خارجی؟

از دیگر سوالاتی که در رابطه با خرید باتری ماشین مطرح بوده است، ایرانی و یا خارجی بودن باتری میباشد. مشتری همواره نسبت به خرید باتری خودرو از میان برندهای ایرانی و خارجی مردد بوده است. فروش باتری خودرو در کشور ما در دو نوع ایرانی و همچنین خارجی که میتوان باتری کره ای را نام برد  صورت میگیرد که مشتری نیز با مراجعه به فروشگاه نمیتواند تشخیص دهد که باتری ایرانی را خریداری کند یا خارجی. همان اندازه که فروش باتری ماشین خارجی افزایش یافته است ، باتری های ایرانی نیز فروش خوبی را به خود اختصاص داده اند. فروش باتری خودرو خارجی در ابتدای ورود این باتری ها به بازار کشور ما به دلیل کیفیت  پایین باتری های ایرانی تا حد چشمگیری افزایش داشت اما امروزه باتری های ایرانی با تکنولوژی های روز دنیا تولید میشوند که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. در حال حاضر فروش باتری خودرو ایرانی نیز رشد چشمگیری داشته است و  میتوان در پاسخ به این سوال اینگونه گفت که اگر بودجه کافی برای خرید باتری خودرو خارجی را در اختیار دارید گزینه مناسبی محسوب میشوند و با تفاوت نه چندان زیادی از باتری های ایرانی بهتر هستند اما در صورتی که بودجه کافی در اختیار نداریدنیازی نیست هزینه زیادی برای خرید باتری صرف کرده و باتری ایرانی را انتخاب نمایید.

تاریخ باتری خودرو را جدی بگیرید

یکی از مواردی را که برای خرید باتری ماشین باید در نظر گرفته و به راحتی از کنار آن نگذرید تاریخ آن است. باید به تاریخ تولید باتری خودرو توجه داشته باشید. تاریخ تولید باتری خودرو بر روی برگه ضمانت آن قید شده است و میتوانید با مشاهده تاریخ نسبت به تاریخی که باتری در آن تولید شده است اطمینان حاصل نمایید. به یاد داشته باشید که باتری هایی که از تولید آنها یک سال گذشته باشد دیگر گزینه مناسبی نخواهند بود زیرا به مرور و پس از گذشت یکسال عمل سولفاته شدن باتری آغاز میشود.

فروشگاه چرخ و یدک انواع باتری خودرو را در برند های معتبر به فروش می رساند. برای تامین نیروی اولیه در خودرو ها نیاز به منبعی است که یک انرژی الکتریکی باشد و در اختیار خودرو قرار گیرد. برای زمان های استارت زدن، استفاده از بوق، چراغ و غیره باید جریان برقی را داشته باشیم و این جریان برق از منبعی به این قطعات فرستاده شود. در خودرو ها سیستمی وجود دارد که متشکل از مدار های الکتریکی بوده و می تواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. همچنین ذخیره سازی انرژی بسیار مهم بوده و می توانند در مواقع ضروری این انرژی را برای خودرو تامین نماید. باتی از اصلی ترین اجزای این سیستم بوده که انرژی الکتریسیته مورد نیاز خودرو را تامین می نماید.

باتری خودرو از انواع باتری های قابل شارژ بوده و برای خودرو های مختلف می‌ تواند در انواع متفاوت و با ولتاژهای مختلف استفاده شود. باتری قطعه ای بسیار مهم در خودرو ها است که در شرایط مختلف کارایی داشته اما باید توجه داشته باشید که این قطعه نیز مانند سایر قطعات خودرو دارای عمر مفیدی در حدود سه یا چهار سال می‌ باشد ، البته باتری ها هر یک دارای طول عمر مختلفی می باشند. در واقع پس از استفاده از باتری در طی زمان، باتری سولفاته شده و باید نسبت به خرید مجدد باتری ماشین اقدام کرد. نکته مهمی که در مورد باتری خودرو وجود دارد این است که سالم نبودن این قطعه موجب آسیب به سایر اجزای خودرو خواهد شد.

وظایف باتری خودرو

 باتری خودرو در زمان هایی که به برق نیاز است مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین تامین الکتریسیته از مهمترین وظایف باتری خودرو می باشد.

تامین انرژی برای استارت ماشین در زمانی که خودرو خاموش می باشد و انرژی در موتور وجود ندارد، باتری این وظیفه را دارد که انرژی لازم برای استارت زدن را تامین نماید.

از دیگر وظایف باتری ماشین می توان به ذخیره انرژی موتور در زمان های لازم اشاره کرد. این ذخیره انرژی برای موارد مختلف همانند استارت زدن به کار می رود.یکی از دیگر وظایف باتری خودرو تامین انرژی الکتریکی برای چراغ های خودرو می باشد. همانطور که می دانیم چراغ های خودرو و سایر اجزایی خودرو مانند سیستم پخش و غیره نیاز به انرژی الکتریکی دارند بنابراین این انرژی از طریق باتری تامین خواهد شد.

باتری می تواند برای روشن کردن کولر و بخاری مورد استفاده قرار گیرد و انرژی آن را تامین نماید و به طور کلی باتری برای تامین انرژی هشدار دهنده ها و تجهیزات برقی ماشین استفاده می شود.

اجزای باتری ماشین

 باتری ماشین از جنس اسید_سرب می باشد که وزن آن بالا بوده و این به جهت اجزای داخل آن می باشد. هر یک از اجزای خودرو وظایفی دارند که در مجموع می‌تواند باتری را تشکیل دهد که قطعه ای مهم در زیر کاپوت می باشد. از اجزای باتری می‌توان جعبه باتری ،درپوش باتری ،ترمینال های باتری، صفحات باتری، الکترولیت یا اسید باتری ،نشانگر باتری ،قطب‌ های باتری و غیره را نام برد.

باتری خودرو

عملکرد باتری خودرو

 زمانی که ما شروع به استارت زدن خودرو می کنیم ،باتری اتصال را با مدار برق آن ایجاد می نماید و در نهایت این امر موجب دشارژ شدن آن می‌شود.در این میان ارتباط قطب مثبت و قطب منفی توسط الکترولیت ایجاد شده و در نتیجه انرژی شیمیایی به انرژی الکتریسیته تبدیل می شود.در طی این فرآیند ماده فعال صفحات را به سولفات_سرب تغییر داده و در نتیجه مولکول هایی که اکسیژن و هیدروژن می باشند ایجاد می گردند. هیدروژن و اکسیژن با یکدیگر واکنش می دهند و به آب تبدیل می‌شوند و پس از آن الکترون از صفحات مثبت آزاد می‌شود. بنابراین با تمام این فرآیند هایی که در باتری شکل می گیرد، صفحات منفی و صفحات مثبت تشکیل می شود که تبادل الکترون ولتاژ صورت می‌گیرد.

فروش باتری خودرو با قیمت ارزان

فروش باتری خودرو توسط فروشگاه چرخ و یدک انجام می‌گیرد که این مجموعه معتبر قیمت‌ های بسیار مناسبی را برای محصولاتش در نظر گرفته است و شما با ثبت سفارش می توانید انواع باتری را در برند های معتبر و با کیفیت تهیه نمایید. محصولات چرخ و یدک همه نمونه اصلی بوده و این مجموعه محصولاتی با کیفیت را به شما ارائه می کند همچنین به دلیل فروش مستقیم، قیمت گذاری بسیار مناسبی در نظر گرفته شده تا شما مشتریان گرامی بتوانید از این مجموعه معتبر خرید خود را انجام دهید.

ظرفیت ذخیره باتری

همانطور که گفتیم باتری وظیفه ذخیره انرژی و استفاده از آن برای سیستم های برقی خودرو را دارد. زمانی که سیستم شارژ خودرو نتواند فعالیت کند ، از ذخیره باتری استفاده میشود. ظرفیت ذخیره باتری در واقع به حداقل توان باتری گفته می‌شود که برای تامین انرژی می باشد.بنابراین ظرفیت ذخیره باتری خودرو باید پاسخگوی نیاز خودرو باشد.انرژی برای جرقه زنی و احتراق ، برف پاک کن ها ، نور پایین ،چراغ های جلو و غیره در باتری ذخیره می شود.

انواع باتری ماشین

باتری غیر سیلد یا باتری اسیدی

 باتری اسیدی یکی از انواع باتری ماشین می باشد که نیاز به نگهداری بالایی دارند.برای منطقه های گرم استفاده از باتری های غیر سیلد مناسب می باشد زیرا با اضافه کردن آب به آن در زمان نیاز می‌توان از این باتری استفاده کرد.در صفحات باتری اسیدی از کلسیم و آنتیموان و سرب استفاده شده است.این نوع باتری خودرو ، نوع قدیمی باتری ها بوده و هزینه خرید این باتری نیز بسیار مناسب می باشد.

 باتری سیلد یا باتری اتمی

 باتری های اتمی از انواع دیگر باتری ماشین می باشند که نیاز به نگهداری نداشته و حساسیت بسیار کمی دارند، بنابراین این باتری ها بسیار متفاوت از باتری های اسیدی می باشند.این نوع از باتری خودرو بسیار سریع شارژ شده و عمر بالایی دارد بنابراین می توانید از آن مدت زمان زیادی را استفاده کنید.در صفحات این نوع باتری از کلسیم استفاده می شود. در صورت شارژ شدن عمیق این باتری ها، این باتری از کار می‌افتد و در آن زمان باید تعویض باتری خودرو انجام گیرد.

خرید اینترنتی باتری ماشین

همانطور که گفته شد باتری خودرو از لوازم بسیار ضروری و مهم در خودرو ها به شمار می‌ رود و باید همواره از آن استفاده شود بنابراین استفاده از باتری خودروی با کیفیت بسیار مهم بوده و باید به آن دقت داشته باشید و همیشه از مراکز معتبر خرید این قطعه را انجام دهید همچنین تعویض به موقع باتری ماشین با اهمیت است و باید در دوره‌های مناسب این جزء مهم در خودرو تعویض گردد تا بتوانیم عملکرد مناسبی را از خودرو داشته باشیم. در صورت تعویض نکردن به موقع باتری ماشین ممکن است آسیب به قسمت های دیگر خودرو وارد شود و هزینه های بسیار زیادی برای ما ایجاد کردند. برای اینکه بتوانید انواع باتری ماشین مورد نظر خود را تهیه کنید، می‌توانید به صورت اینترنتی و آسان خرید خود را از سایت چرخ و یدک انجام دهید.این مجموعه محصولاتی از برند های معتبر دنیا را گردآوری نموده و انواع باتری خودرو را در نوع با کیفیت به شما عرضه می دارد.

خرید اینترنتی باتری خودرو به راحتی از طریق سایت چرخ و یدک امکان پذیر می باشد این مجموعه با سال ها تلاش و سابقه فراوان در زمینه فروش انواع باتری خودرو و سایر ملزومات خودرو ، محصولاتی اصل و اورجینال را به دست مشتریانش رسانده است و با خدمات دهی عالی و فوری و رضایت آنها را جلب نموده است.

ادامه مطلب ˅
7 / 10
از 5 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()